1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

JoomlaWorks AllVideos

15 Şubat 2011 1 Yazar: İbrahim AY

Kullanım

Kullanım

Uyumlu Ek: [Değiştir] sayfasının sağ tarafında çeşitli tercihler sunulmuştur. Ayarları tercihlerinize göre düzenleyin. Şimdi içerik olarak bir izlem ekleyelim.

Eğer kendi sunucumuzdaki bir izlemi ekleyecek isek yeni makale ekleme sayfamızı açıyoruz. İzlem dosyalarımızın yeri varsayılan olarak images/stories/videos klasörüdür. Bu klasörü uyumlu ekimizin ayarlarından, Video parameters altındaki Local Video Folder kutusundan değiştirebiliriz. İzlem dosyamız zart.flv ise makalemizin içine {flv}zart{/flv} yazarak ekliyoruz. Bu kodu html yöneticisi ile değil, normal yazı nasıl yazıyor isek aynı şekilde ekliyoruz. Dinlem mi ekleyeceğiz, varsayılan klasör yolumuz images/stories/audio’dur ve değiştirmek isterseniz yine uyumlu ekimizin ayarlarından Audio parameters altındaki Local Audio Folder kutusundan değiştirebiliriz. Bu klasörde yakalarsam.mp3 dosyasını ekleyeceksek {mp3}yakalarsam{/mp3} yazıyoruz.

Uzak sunucudan flv videosu ekleyecek isek {flvremote}http://www.benuzaksunucuyum.com/dosyayolu/izlem.flv{/flvremote} şeklinde ekliyoruz. dailymotion.com’dan video ekleyecek isek video adresinin tamamını yazmıyoruz. İzlemin bulunduğu sayfanın adresi http://www.dailymotion.com/featured/video/x35714_cap-nord-projet-1_creation ise biz eklemeyi {dailymotion}x35714{/dailymotion} şeklinde yapıyoruz. Bu kadar örnek uyumlu eki kullanmaya yeter sanırım. Joomlaworks’un sayfasında, diğer yardımcı kodlamalar verilmiştir.

Peki izlem oynatıcımıza site logomozu ekleyebilir miyiz? Bu uyumlu ek ile, google, yahoo gibi sitelerden izlettiğimiz yayınlar, ilgili sunucunun oynatıcısı ile paylaşıldığı için karıştırmadım. Ancak kendi sunucumuzdaki veya uzak sunucudaki izlemler için birşeyler düşünülebilir.

İçindekiler

Sayfalar: 1 2 3 4 Tümü