ibrahimay LOGOibrahimay.net ve  ibrahimay.com sitelerinin yöneticisidir. Mynet sitesi ve HTML ile başlayan kod merakı önce ASP sonra PHP ile devam etmiştir. Bugün ASP hakkında hiçbir şey hatırlamaz hale gelmiştir (hey gidi çilem haber hey)! Uzun süre Joomla ile sitelerini yönetirken bugün wordpress ile yol almaktadır. İbrahim AY webmaster değildir. Ezbere iş yapmaz, yapamaz. Ancak scriptleri editlemeyi çok sever. Paylaşmayı da.. Bakınız Script.

Bir amatör ne kadar yazabilirse o kadar şiir yazar. Bakınız Şiir. Edebiyata hakaret midir bilmez ama yine de yazar. Yazı da yazar, yorumda yapar. Siyaset, matematik, bilim, ıvır zıvır aklına geleni yazar.

Yardım eder. Üniversite öğrencisinden doktora yapanına kadar sitesinde anlattığı derslerden destek isterler . Zamanı ve imkanı dahilinde yardım eder.

Yardım etmezdi. Sitesinde ki scriptleri, kodları isterlerdi, vermezdi. Uyuzun biriydi. Değişti. Artık bir çoğunu üyeleri ile paylaşıyor. Hepsini değil 🙂

Kendinden 3. şahıs kipiyle bahsetmez. Buraya mahsus. Değişik olsun.

Genel bilgilere gelirsek;

İlk, orta ve liseyi İstanbul’da tamamlamıştır.

AİBÜ Düzce MYO Kontrol Sistemleri Teknolojisi bölümünden iki yarıyıl sonunda kendi isteği ile ayrılmıştır. (Manyaklığından değil, tamamen duygusal mevzulardan. 🙂

Sonraki sene aynı üniversitenin Tasarım Ve Konstrüksiyon Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazanarak eğitimine devam etmiş, iki yarıyıl sonunda Marmara Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmıştır.

Aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Çalışma konuları Su Püskürtümlü Kesimdir (Water Jet).

Son olarak Askerliğini Personel Asteğmen olarak memleketin en soğuk ilinin merkezinde 9 ayda tamamlamıştır.  Ancak son 15 gün Teğmen olabilmiştir. (Personelde öyle).

Halen, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde Mühendislik Tamamlama öğrencisidir.

Tezleri:

Lisans: Aşındırıcılı Sujeti (.pdf) 2007 ~0,5Mb

Y.Lisans: Süper Alaşımların Aşındırıcılı Sujeti İle İşlenebilirliğinin Araştırılması (.pdf) 2010 ~3Mb

Sempozyum

“Aşındırıcılı Sujeti Kesme Parametrelerinin Kesik Eğimine Etkilerinin İncelenmesi,M. Ay, İ. Ay, A. Etyemez”
12. Uluslararası Malzeme Sempozyumu (IMSP’2012) Denizli.

Yayınlar

Ay, M., and İ. Ay. “The Prediction and Optimization of the Effects of Abrasive Waterjet Cutting Parameters On Kerf.” ACTA PHYSICA POLONICA A 129(4) 762-766 (2016) Abstract Full Text PDF

İLETİŞİM