Genel

Terör Düğümünü Üfürükçüler Mi Çözecek?

Terörü lanetleyerek kendimizi yormayalım. Zira ne terör bizi dinler nede terörist. Çünkü terör örgütünün amacı terördür.

Daha önce de yazmıştım. Birer birer şehit verirken susuyor, şehitlerimiz 2 haneli sayılara çıkınca isyan ediyor ve yürüyoruz. Nasıl olsa yürümekle yollar aşınmıyor!

Terörist terörünü yapıyor. Biz meydanlara dolup terörü lanetliyoruz. Hemen her sene yaparız bunu! Sonuç her zaman aynıdır. Sıfıra sıfır elde var sıfır! Neden biliyor musunuz? Lanetlenmesi gereken terör değildir de ondan. Lanetlenmesi gereken teröristi dağdan indirip ayağına savcı, hâkim gönderenlerdir. Devleti devlet yapan temel unsurları ayaklar altına alarak terörist ile pazarlık ve antlaşma yapanlardır. Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı olduğunu defalarca dile getirenlere oy verenlerdir. Sandığa boş oy atmayıp “-Adam yok ki! Kime oy vereceğiz” palavraları ile kendi vicdanını aklamaya çalışanlardır. Ha birde hükümetin ne demek olduğunu bilmeyip, iktidarın ne suçu var diyenlerdir. Bunu söyleyenler bundan sonra yaltakçılığı bırakırlar herhalde. Öyle ya! Suçu, mesuliyeti olmayan iktidarın meziyeti de yoktur.

Düşünüyorum da Asala’yı demokratik açılımlar ile bitirmeye çalışsa idik sonuç ne olurdu? Apo’ya yıllardır ev sahipliği yapan Suriye’nin sınırına asker yığıp tatbikatlara başlamasa idik; fiili tavrımızı beyanlarımız ile desteklemese idik; terörist başı Suriye’den postalanır mıydı? “Kim Abdullah Öcalan’a, onun terörist kimliğini bile bile sığınma olanağı, barınma olanağı sağlayacak olursa bunu Türkiye’ye karşı açık bir düşmanca hareket olarak değerlendiririz” gibi sert sözlü tavrımız ile kararlılığımızı göstermese idik, terörist başı Rusya, İtalya, Hollanda gibi ülkeden ülkeye kaçmak zorunda kalır mıydı? Ele geçirebilir miydik? Apo’yu verdiler palavrası da boştur. Kararlı olmasa idik alamazdık, kimse de bir şey vermezdi. Bak eloğlu “Türkiye’ye bir kedi bile vermem” demişti. Neden? Farkı görebiliyor musun?

Teröristin destekçisi de yuvası da belli. Barındıkları ülkelere meydan okuyabiliyor musun? Vanminit çekebiliyor musun? Gerçi o çekilen vanminitin cevabı da; kendini usta zannedenlerin çıraklık döneminden çıkamadıklarını gösterdi ve ne yazık ki çok da acı oldu! Terörle mücadele heykel indirmeye de benzemez şakaya da gelmez. İktidarların yıllardır sorması gereken soru şu idi: Bu ulus pusuya düşerek mi savaşarak mı şehit olmayı tercih eder? Bazı dönemler hariç genellikle pusu seçeneği tercih edildi. İnsanlık ile yaşıt tarihinde medeniyetler yıkıp medeniyetler kuran ulusumuza savaş kararlığını göstermek yakışır. Gelgelelim bu işleri Amerika’nın, Barzani’nin, Talabani’nin icazeti ile yapmaya devam edecek isek ne terör bitecek ne şehit cenazeleri. Yine bu işler emperyalist ideallerden olan Büyük Osmanlı hikâyesi ile de olmaz, Büyük Ortadoğu Projesi ile de olmaz. Şehit cenazelerini gizli saklı kaldıranlar ile basına yalan yanlış manşet atmaya zorlayanlar ile adaleti menfi çıkarlarına alet edenler ile eşbaşkanlar ile terör bitirilemez!

Açılım, anayasal haklar gibi zırvalar ile terörün biteceğini zannedenlere şu hatırlatmayı yapıyorum. PKK terör örgütünün amacı; Suriye, İran, Irak topraklarının bazı bölümlerini ve ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini de içine alacak şekilde Marksist-Leninist bir Kürdistan Devleti kurmaktır. Sevr’de olduğu gibi. Söz konusu Kürdistan devleti henüz ilan edilmemekle beraber Kuzey Irak’ta temellenmiştir. Bu hedef ve amaçları güden bir örgüt için insan katletmek caiz mi caiz! Bunları; amaçlarını bilerek ve isteyerek topraklarında muhafaza etmeye devam edenler var mı var! Silah veren var mı var! Para veren var mı var! Kiminle neyi konuşup neyi çözeceksin. Bu devleti parçalamadan hangi hak, hangi anayasa terörü bitirecek. Hepsi boş laf.

Teröre lanet mitinglerini ve cenaze merasimlerinde ki izdihamı haber yapmayıp adeta Irak’a girmiş de işi bitiriyormuşuz havası ile manşet atan yayın organlarına; Genel Kurmayın “yanlış yorumlandı, operasyonların büyük bir bölümü yurt içinde” açıklamasının kapak olduğunu hatırlatayım. Savcıları değiştirilen Deniz Feneri davası sanıklarının tahliyesi kime kapak oldu? Bu arada Bodrum’da Amerikan askerinin kafasına çuval geçirdiği için gözaltına alınan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri de serbest bırakıldı. Hepsine geçmiş olsun diliyor şehitlerimize ve ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Pnömatik Yöntem
Önceki İçerik

Yüzey Pürüzlülüğü Ölçme Yöntemleri Ve Mukayesesi

MATLAB Önyüz
Sonraki İçerik

MATLAB İle Yapay Sinir Ağı Uygulaması

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında