Genel

Rahat Bırakın

Dünya binlerce yıldır birbirinin kanını döküyor. Doğada bile karnı tok olup yem ettiği canlılara ilişmeyen hayvanlar aklıma geliyor da hepimizin ne kadar insan olduğunu anlıyorum.

Ne kadar insan olduğumuzu anlıyorum; uluslararası sularda katledilenlere karşılık “özür” talep edilirken. Binlerce insanı katledenler ile pazarlık edilmesinden anlıyorum. Dün kapımızda paspas olup, sonra teröriste sahip çıkarak bize bir kedi bile vermeyenlerden, onları kırmızı halılar ile karşılamamızdan anlıyorum. Binlerce insanımızı katledenlerin hapishanelerinin kapılarında cankurtaranların beklemesinden, bir adada beladan uzak olmalarından anlıyorum. Çoluk çocuğa ve kadınlara eylem yaptıranlardan anlıyorum. Amerika’yı dolayısıyla BOP eşbaşkanını desteklediğimizden anlıyorum. Irak’ta amerikan piçini doğurmak istemeyen annenin feryadından, bunu yapan onun bunun çocuklarının güvenle evlerine dönmelerini temenni edenlerden anlıyorum. İnsanları birbirine düşürmek için, birbirlerine eziyet ettirmelerinden, buna alet olan satılıklardan anlıyorum. Yer altı zenginlikleri üzerinde açlıktan ölen afrikalı çocuklardan anlıyorum. Sömürenlerden, sömürülenlerden anlıyorum.

Buranın kaynakları, paraları bizim olsun, kendi çıkarlarımız için buraları biz yönetelim düşüncesi ile dünyanın her kıtasında her türlü o… çocukluğu yapanlar! Ulan üç günlük dünya da neyin peşindesiniz. Yiyelim içelim adam gibi didişmeden ölelim ulan. Şeytanın çocukları. İnsan gibi yaşamamızın önüne geçenlerin, bizi insanlıktan çıkaranların, benim terbiyemi bozanların ta…

Önceki İçerik

Gülen misin Ağlar mısın?

Sonraki İçerik

Biletini Al, Mağdur Olma

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında