Genel

Pamukoğlu’nun Kadıköy Mitingi

4 Eylül 2008’de kurulan Hepar, kuruluşunun 2. yıldönümünde “Referanduma Hayır Mitingleri” çerçevesinde İstanbul-Kadıköy Rıhtımda idi.

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı mitingde konuşan Pamukoğlu, Referanduma sunulan anayasanın federasyon anayasası için hazırlık olduğunu söyledi. Kim darbe girişimi yaparsa tankın önüne ilk ben çıkacağım diyen Kılıçdaroğlu’na “Önüne çıkma, sirke sineği gibi seni ezer uyarısında” bulunan Pamukoğlu’nun İstanbul mitingi, katılımcılara iftariyelik dağıtımı ile son buldu.
Pamukoğlu’nun miting konuşmasından bazı satırbaşları:

– Salyaları akarak adam Tunceli cumhuriyeti ve onun meclisi diyor, öbür tarafta Diyarbakır’a Kürt PKK bayrağı çekelim diyor. Vatandaş slogan atıyor müdahale ediliyor, adamlar devlete ve millete küfrediyor, kılınız kıpırdamıyor. Sizi milletin onuru ve şerefi ile oynatmayacağız.

– Türkiye’nin her tarafını gezin, köyler dâhil. Her yer panolar, afişler ve diğer görüntülerinden geçilmiyor. Nereden geliyor bunun kaynağı. Sizi rejim ile uğraştığınız için anayasa mahkemesi mahkûm etmedi mi? Sabıkalı bu parti! Paranızın bir kısmını kesmedi mi? Kesti. Peki, bu paralar nereden geliyor? Şu deniz feneri diye bir şeyler vardı ne oldu o?

– Atatürk, Dersim’de ki ayaklanmayı duyduğunda her yobaz harekette olduğu gibi çıldırdı ve harekâtı bizzat kendi el yazısı ile çizerek emri verdi. O zamanlar Bayar vardı, İnönü vardı diyorlar! Atatürk’ün olduğu yerde ne İnönü vardı ne de Bayar.

– Bizim Güneydoğu Anadolu’da önce Özerk Kürdistan, sonra da bağımsız bir Kürt devleti kurulacak. Bu bölgede geniş bir ticaret alanı, serbest ticaret bölgesi kuracaklar ve en uygun zamanda, koşullar el verdiğinde bu ticari bölgeye Ermenilerde dahil edilecekler. Zaman zaman düşünmüşümdür. Acaba, Türkiye’ye dışarıdan, herhangi bir ülkeden bir gurup insan getirip hükümet yapsaydık bu kadar zarar ziyana uğrar mıydık?

– Biz ulus devletiz, milli devletiz. Bizi kimse başkaları ile mukayese edemez. Onlar parça parçalardı. Parçalardan başlarına bir yönetim geldi. Onun için onlar federasyon ve konfederasyondur. Biz baştan ulus devletiz. Öyle kalacağız.

– Birde şunu diyor; “Köyleri boşaltmışlar, biz köy boşaltmanın acısını biliriz.” Sen ne anlarsın köylerden. Ben söyleyeyim bu köy meselesini. En ceberut, oraların kan gölüne döndüğü gırtlak gırtlağa girdiğimiz dönemde ben oradaydım. Anlatayım. Köy boşaltma lafının anlamını, maskaralığını anlayın diye söylüyorum. Çünkü bilenler ve yaşayanlar anlatmayınca bunlara kalıyor. Hakkâri Çukurca’ya bağlı Üzümlü karakolu var. Ben gittiğimde bu karakol tam dört kez basılmış benden önce. Ben oradayken de basıldı. Bizzat gidip inceledim. Buraya dışarıdan PKK geldi ama burayı basan bu köylüler. Köy ile karakol iç içe. Bir plan yaptım. PKK’lıların tekrar geleceğinden haberim oldu. Şimdi kimsenin haberi yok ya! Heroncular meroncular çıktı. İşte onun için zaten saldım çayıra memleketi! Bizim komandalar, Irak’a girdi, o gelenleri karşılamak için. Baskına gelen PKK’lılarla Irak topraklarında çarpıştılar. Silah seslerini duyan köylüler ne sandı, biliyor musunuz? İşaret verildi, silah sesleri duyuldu. Dışarıdan bunlara yardıma gelen PKK’lılar geldi sandılar ve yağmur gibi mermi yağdırdılar karakola. İşte bu! Ne oldu sonra biliyor musunuz? Artık o köyde durabilir mi onlar? Kaçtılar! İşte köy boşaltma dedikleri bu, kimse kimsenin köyünü boşaltmadı. Biz oralarda bunları yaşarken, kan revan içinde, ter içerisinde, bütün derilerimiz, dudaklarımız patlamış yüzülmüşken, bu burada İstanbul’da 1993’de ne diyordu biliyor musunuz, aynı tarihte “sayın Öcalan aldığı kellerin hesabını veriyor”. 93 Hakkâri, çukurca üzüm yaylası, buda buradaydı bu şehirde, biz oralardayken buda bu lafı söylüyor.

– Birde şehitlere, yakınlarına ayrıcalık tanıyacaklarmış? Geçenlerde bir yılı aştı, Antep’te çocuğu şehit olmuş bir baba, tam cenaze töreninde şöyle bir ifade kullandı. “Sen Türk bile diyemiyorsun”. Ne oldu biliyor musunuz? O şehit babasını öfkeyle söylediği o söz için mahkemeye verdiler. Ve o şehit babası 11 aya mahkûm oldu.

– Kürt açılımı, ermeni açılımı, Kıbrıs açılımı, bunların hepsi Amerika dayatması. Bu ne diyor. Büyük Ortadoğu eşbaşkanıyım. Yahu sen bir yabancı ülkenin başka ulusların topraklarında hak aramaya, onlarla savaşmaya giden bir yabancı ulusun siyasi projelerine bu ülkenin bir devlet sorumlusu olarak nasıl eşdeğer olursun ve sorumluluk taşırsın. İşlerine geldi mi din iman. Birde İsrail’e kabadayılık yapıyor. Sen değil miydin 600 km’lik Türk-Suriye hududunda 3 Kıbrıs büyüklüğündeki toprakları İsrail’e peşkeş çeken.

– 10 ay sonra, esas hesaplaşma dönemi o zaman. Bu ampül partisi. Bu ülkede bu kadar sanatçı var, bu kadar tasarımcı var, bu kadar doğası zengin bir ülkede gide gide kâfirin ampülünü almış. Bizim partiye halk ne diyor. Kartal partisi diyor, kartal.

– Sahtekarlıklara bakın. Burada villaları varmış, Küçük Çamlıca’da. Efendim bu villalarda kirada oturuyormuş. Ar diye bir şey var. Yalakaları da çıkıp konuşuyor. Gazetelerde boy boy resmi tapular çıktı. Çocuklarının evinde kirada oturuyormuş!

– Bu ülkede ve dünyada terör her geçen gün artacak. Bu sadece bizim partinin programında var, idam geri getirilecek. Amerika neden idamı kaldırmıyor?. İnsan hakları beyannamesini Amerika yayınlamadı mı?

– Hale bakın. Kurban bayramında dışarıdan hayvan getireceklermiş. Biz tarımı geliştireceğiz. Kendi ürettiğimizi yiyeceğiz. Çiftçiyi destekleyeceğiz.

– Bu ülke %90 yabancı kartellere bağlı vergide. Bunu mutlaka ortadan kaldırmamız lazım. Petrol doğalgaz, bunu ortadan kaldırmadığımız sürece bizim ensemiz tokatın altından çıkmaz. Biz yenilenebilir enerjiler üreteceğiz. Nerede mi? Boşaltılan arazilerde, Boşaltılan tarlalarda, işe yaramaz diye terk edilmiş yerlerde. Şunlardan üreteceğiz, rüzgâr ve güneş enerjisinden. Bunun projelerinin hepsi hazırlandı. Bir şey daha yapacağız. Jeotermal enerjilerde Türkiye dünyada 5 ülkeden biri. Yani yeraltı sıcak suları. Ne yapıyoruz biz bu sıcak suları. Belli bir yaşa gelenler gidiyor orada kemiklerini ısıtıyor. 80 derece ısı taşıyan sudan itibaren elektrik üretmeniz mümkün, bizde 270 derece.

– Nükleer santraller bizi ve geleceğimizi ipotek altına almaktır. Neden mi? Çünkü uranyum dışarıdan, ileri teknoloji dışarıdan. Onun için atom santralini yasaklayacağız ve kaldıracağız.

– Yaşasın Vatan, Yaşasın Türk Milleti

Önceki İçerik

Pamukoğlu Kitlesi Bu Mu?

Hanefi Avcı'nın kaleme aldığı mektubun 1. sayfası
Sonraki İçerik

Avcı'dan Gelenler

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında