Genel

Hayır! Çünkü O Eşbaşkan

Ben hayır diyorum çünkü bu anayasayı yapan iktidarın genel başkanı Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanıdır.

Aynı başkan bu projede Türkiye’ye görev verildiğini ve bu görevi yerine getirmek için çalıştıklarını da açık açık söylemektedir. Bir kaç örneği Serkan Koç’un hazırladığı küçük belgeselden dinleyerek yazalım;

4 Mart 2006’da gerçekleştirilen AKP Bayrampaşa İlçe Kongresine gidip Erdoğan’ın konuşmasından kendi ağzından çıkan net ifadeler:

-Türkiye’nin Ortadoğu’da bir görevi var. Nedir o görev? Biz Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi’nin eşbaşkanlarından bir tanesiyiz ve bu görevi yapıyoruz biz.

Devam edelim. 16 Şubat 2004 Kanal D, Teke Tek programı:

-…ve ben tabi özellikle Diyarbakır’a çok farklı bakıyorum. Yani Diyarbakır istiyorum ki şu anda yani Amerika’nın da düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi var ya! Genişletilmiş Ortadoğu. Yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir.

Ve TBMM’nde gerçekleştirilen 13 Ocak 2009 tarihli AKP Grup Toplantısı:

-Buradan bir şeyde daha söylüyorum. İkide bir Türkiye’de bir şeyler söyleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanıdır, oradan çekilsin. Bunu anlatmak istiyorum. Değerli arkadaşlar! Büyük Ortadoğu Projesinin amaçları bellidir. Ve o amaçların içerisinde Türkiye’nin üstlendiği görevde bellidir. BOP Ortadoğu barışına yönelik olarak kurulmuş ve bunun yanında ekonomik kalkınmasına yönelik kurulmuş, orada ki özgürlüğe yönelik, kadın haklarına yönelik kurulmuş, eğitim özgürlüğünün daha ileri safhalara taşımak için kurulmuş ve atılmış bir adımdır. Ve burada Türkiye’ye de bir görev verildi ve biz bu görevi üstlendik.

Görüldüğü gibi herhangi bir iddiada bulunmuyorum, kendileri bizzat ikrar ediyorlar. Daha fazla örnek için maliguller.blogspot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerik

Pamukoğlu Kitlesi Bu Mu?

Sonraki İçerik

Pamukoğlu'nun Kadıköy Mitingi

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında