Genel

Fatura Nerede Türkkan

Lütfü Türkkan MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olmakla beraber internethaber.com’da da yazılar yazmaktadır. MHP tabanının Pamukoğlu liderliğindeki HEPAR’a yöneliyor olması kendisini rahatsız etmiş olmalı ki son yazısında Pamukoğlu’na çatmış.

“Paşa, çök ve kalkma sen” başlıklı yazısına “Bir mütekait Paşa var, izliyoruz zaman zaman televizyonlarda” diye başlamış. Mütekait dediyse Arapçada emekli demektir. Yazısının sonunda “Paşa, siyasete başlarken kul hakkı yiyerek başlamış” demiş. Gerekçesi ise şu; Parti kurulurken Time Prodüksiyon’un sahibi Aydoğan Özmekik ile anlaşılıp profesyonel çekimler yapılmış, ajans işi bitirdiğinde 7.450 TL tutarında fatura kesmiş. Sonra partide kendine muhatap bulamamış, parasını alamamış, bu yüzden işleri bozulmuş, kirasını yatıramamış, hacizler gelmiş vs. vs. vs. 

Böyle bir iddiada söz konusu faturanın yayınlanması gerekirdi. Eğer yazar iftiracı değilse!

Özmekik mahkemelerin yolunu biliyordur, hakkını sonuna kadar aramalıdır. Türk Adaleti Lütfü Türkkan’ın vasfı olmayan avukatlığına ihtiyaç duymamaktadır. Bununla beraber Özmekik uyanık bir insandır. ”Sahte çürük raporu” soruşturması kapsamında hazırlanan, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, dolandırılmak istendiği için müşteki (şikayetçi) konumundadır.

Biz yine de konuyu Hak Ve Eşitlik Partisi Medya-Tanıtım Başkanlığı’na sorduk. Gelen cevabı aynen aktarıyorum:

Sayın İbrahim Ay;
Mevzu bahis yazıda isnad edilen suçlama asılsız ve belgesizdir. Genel Merkezimize bu firma adına kesilmiş ne bir fatura, nede böyle bir sözleşme yoktur. Yaptığımız araştırmalar sonucuna göre, firmanın bulunduğu ilde parti kuruluş süreçlerinde gönüllü olarak görev alan bir şahsın, genel merkez bilgisi ve izni dışında böyle bir anlaşma yaptığı anlaşılmıştır. Hak ve Eşitlik Partisi halkın gücü ve desteği ile kurulmuş, her türlü gücünü halktan alan, arkasına sermaye güçlerini almadan siyasi yaşamına kararlılıkla ve ilkelerine bağlı kalarak devam eden, onurlu TEK siyasi partidir.

Bilgilerinize
Hak ve Eşitlik Partisi
Medya-Tanıtım Başkanlığ
ı

bizimkocaeli.com yazarlarından Uğur KOŞTUR; Kocaeli halkının Lütfü Türkkan‘ı 2007 yılında yapılan genel seçimlerde tanıdığını, aday olduğu dönemde verdiği sözleri tutmadığının da kulaktan kulağa dolaştığını, özellikle iş ve burs konularında hemşerilerine verdiği sözleri tutmadığı için Türkkan‘a tepkilerin yükselmeye başladığını yazmaktadır. Aynı adreste Lütfü Türkkan için; MHP’nin MYK üyesi olan, 22 Temmuz genel seçimlerinde Kocaeli’den ikinci sıra milletvekili adayı gösterilen, ancak seçilemeyen, politikacı kimliğinin dışında Gebze’de sanayicilik yapan bir kişidir denilmektedir.

Biraz gülümsemeniz için yine bizimkocaeli.com’da yayınlanan “Lütfü Türkkan takma isimle yazarlık yapıyor” başlıklı haberi aynen aktarmak istiyorum.

Ama Lütfü Türkkan bununla da yetinmez ve başta ilimizdeki Özgür Kocaeli Gazetesi olmak üzere pek çok yerde kendi adı ve imzasıyla köşe yazıları yazar. Fakat MHP`nin MYK üyesi Lütfü Türkkan`a bu da yetmemiş şimdi de www.internethaber.com adındaki internet sitesinde köşe yazıları yazmaya başlamış. Başlamış başlamasına ama çok ciddi ve acemice bir hata yapmış. Nasıl mı? Lütfü Türkkan bu sitede köşe yazısı yazarken nedendir bilinmez kendi adıyla değil de takma bir isim kullanarak ‘Mehmet Nezir` imzasıyla köşe yazıları yazmaya başlamış. ‘Olabilir` diyebilirsiniz. Evet olabilir ve pek çok yazar takma isimle pek çok yerde köşe yazısı yazıyor. Doğrudur. Başta Fehmi Koru olmak üzere pek çok yazar başka başka yerlerde takma isimlerle köşe yazısı yazıyor. Amma..! Hem takma isim kullanıp hem de kendi gerçek fotoğraflarını kullanmadan yapıyorlar bunları. Lütfü Türkkan ise www.internethaber.com sitesinde Mehmet Nezir takma ismini kullanmış, ama bu ismin üstüne de kendi fotoğrafını koydurmuş. Bu hatayı bilerek mi yaptı yoksa bilmeyerek mi bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey bunun çok acemice olduğu. Ya takma isimle yazı yazacaksın ama fotoğrafını kullanmayacaksın ya da kendi gerçek ismini koyup üstüne de babalar gibi kendi fotoğrafını koyacaksın. Öyle değil mi?

Lütfü Türkkan;
5 Şubat 1959 yılında İstanbul’da doğdu. 1956 yılında Üsküp’ ten Türkiye’ ye göç eden Cevat Türkkan ailesinin 3 çocuğundan biridir. Sırasıyla Kabataş Erkek Lisesi, Yıldız Üniversitesi Matematik Mühendisliği, I.D.G.S.A.Mimarlık Yüksek Okulu’nda tahsiline devam etti. Daha önce Vardarspor’da Başkanlık, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde 2 dönem Genel Başkanlık görevini yapti. Evli olup Nihan, Dilara ikiz kızları, Üsküp doğumlu Mehmet ve Türküm isminde olmak üzere 4 çocuğu vardır. Yurtdışı müteahhitlik, nakliye ve ham yağ sanayinde basarili bir is adamı olan Sn. Türkkan, Rumeli Eğitim Vakfı’nda da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayici Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı. Üye olduğu kuruluşlar: Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi, Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı), TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi, Kocaeli Sanayi Odası Üyesi, Gebze San. ve Tic. Odası Üyesi, Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği, Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

Önceki İçerik

Önce İnsan

Sonraki İçerik

Sınırda 270 bin Mehmetçik ve Irak'ın Mustafa Kemal Paşa'sı!

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında