Genel

Dinsizin Hakkından İmansız Gelir

Şöyle de diyebiliriz. Al birini vur ötekine. Bu kavga kime yarıyor dersiniz?

Beklediğiniz engin bilgilere vakıf değilim ama elbette ki çatlak patlak bir sonuca varıyorum. Bununla beraber Türkiye için hayırlı gelişmeler olduğuna da inanmıyor değilim. Niye derseniz biz söylediğimizde komplocu oluyorduk. Alın işte. Artık onlar söylüyor “,

İlk önce gerek hükümetin, gerek cemaatin örtülü faaliyetlerinin pazara serilmesini izliyoruz. Hükümet aleyhine konuşulunca Ergenekoncu, cemaat aleyhine konuşulunca da din düşmanı yaftası yapıştıranlar, amiyane tabirle apışıp kalmış durumdalar. Ne biri diğerine din düşmanı diyebiliyor, ne de diğeri birine Ergenekoncu diyebiliyor. Seçim öncesi ciddi bir hesaplaşma izliyoruz.

Biri Pensilvanyalı, diğeri BOP eşbaşkanı. Ortak nokta Amerika. Peki bu durum nedir? Sokak TV’de 24.01.2014 tarihinde yayınlanan Ceviz Kabuğu programına gidelim ve konuyu Banu Avar’dan aktaralım:

CIA’nın Türkiye uzmanlarından Henri Barkey, Washington’daki Wilson Center adlı düşünce kuruluşunda gerçekleşen Türkiye’deki siyasi krizle ilgili toplantıda özetle şunları söylüyor:  AKP oyları %42’ye düşmeli ki Türkiye’de daha aktif bir muhalefet oluşmalı. Muhalefet zayıf oldukça AKP’ye alternatif oluşturulamıyor, dolayısıyla yerel seçimlerde CHP ve MHP gibi muhalefet partileri cesaretlendirilmeli…     Kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=BslV0DIiJ9Y&feature=youtu.be&t=1h3m20s

Şimdi bu adam böyle dediyse ne oluyor. Önceden söylediklerinde ne oluyorsa o oluyor. Hedef koyuyorlar ve çalışıyorlar.

Bu amaç doğrultusunda hükümetin alacağı oyları %42’nin üzerine çıkmayacak şekilde ayarlamak CHP ve MHP ile mümkün görünmüyor. Gizli dinlemeler, kayıtlar, yolsuzluklar, kirli dosyalar vb materyalleri bu partiler ile piyasa sürmek ise pek etkili olmayacak. Ayrıca adli soruşturmalar ve kolluk kuvvetleri de devreye sokulmalı. Dolayısı ile konu Pensilvanyalı ABD dostlarına aktarılıyor ve savaş başlatılıyor.

İşi eğlenceli kılan durum savaşın karşılıklı olması. Erdoğan yeni yetme siyasetçi değil. Usta ya! Oda başlıyor Pensilvanyalının pisliklerini dökmeye. Yıllardır emperyalist oyunları millete anlatanlara komplocu diyen güruh, bugün bizzat bu konularla yatıp kalkmaya başlıyor. Şu an Henri Barkey’den aktarılan rapor haricinde daha sağlıklı bir veri olmadığı için emperyalizmin bu seçimlerde ki hedefinin; hükümet oylarını %42’nin üzerine çıkarmamak; olduğuna kanaat getiriyorum. Ancak bu kavgada ABD’nin adı tabii ki geçmiyor. Biri devleti klonluyor iddiaları, diğeri farklı yollarla yandaşlarının ve kendi cebini dolduruyor iddiaları dolaşıyor. Bu dümenler dönerken biri Pensilvanyada sarayda, diğeri BOP eşbaşkanı olarak hükümeti yönetiyor.

Peki ileride Erdoğan ile Cemaat kucaklaşır mı? AKP ile demiyorum çünkü ileride parti yönetimi değişir ve herkesle kucaklaşabilir. Ancak Erdoğan ile cemaat söz konusu olduğunda hiç sanmıyorum.

Ama hayat bu. Kazık atmayı sever. Millet bu kazığı yer mi? Artık orasını karıştırmayacağım.

Sitene Hava Durumu Ekle
Önceki İçerik

Hava Durumu V1

07 OCAK 2010 TARİHLİ PENGUEN DERGİSİ KAPAĞI
Sonraki İçerik

Penguen Dergisi 2010 Kapakları

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında