Genel

Bu Göz Kimin?

Geçen gece (07 Mayıs 2010) CHP liderini hedef alan bel altı bir video yayınlandı. Hukuki sürece girilerek videoya Türkiye’den erişim engellendi. Videoyu izlemeyenler şok görüntüler kaçırdıklarını sanmasınlar. Zira,  videoda ses yok (bildiğin ses, kulağın algıladığı); herhangi bir ilişki görüntüsü yok. Yani videodakileri el ele dahi göremezsiniz. Videodaki bayanın görüntüsü videoyu +18 yapıyor ki altı buçuk dakika içinde toplasan 5 saniye tutmaz. Oda yatak odasında giyindiği için. Sonra videoda kalite de yok.  Kasıtlı olarak eskitilmişçesine bazı kare geçişleri olağanüstü parazitli. Video sonunda “varan 2 çok yakında” diyor ki devamı gelecekmiş gibi görünüyor. Zannedersem montaj çalışmaları henüz bitmemiş”,

Kimseyi savunmak bana düşmez velakin sessizde duramayacağım.

Şu noktada yapılan en büyük hatanın, videoya erişim yasağının konmasında olduğunu sanıyorum. Madem montaj, madem komplo… İzleyen az buçuk yorum yapıyorda izlemeyen aslı astarı olan şok edici adult görüntüler var sanıyor. İzlemeyenlerin,  izleyenlerden çok daha fazla inandıklarını düşünüyorum. Tabi sadece görüşümü söylüyorum. Benim videom olsa bende yasaklanmasını isterim ama söz konusu internet olunca atı alan Üsküdar’ı geçmiş oluyor. Bu arada CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın; Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkan Deniz Baykal’ı vurduracağı yönünde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bir ihbarın geldiğini söylemesi; gündemi değiştirmeye yeter mi onuda zaman gösterecek.

Önümüzde Anayasa’yı, Cumhurbaşkanı’nın muhtemel onayından sonra Anayasa Mahkemesi’ne götürmeye hazırlanan ve 33’üncü Olağan Kurultayı’nı 22- 23 Mayıs tarihleri arasında yani iki hafta sonra Ankara’da yapacak olan bir muhalefet partisi CHP ve bu partinin lideri Deniz BAYKAL var. Genel başkan ile beraber diğer bir milletvekili ve eşi de mevzu bahis. Diğer tarafta da sözde muhafazakâr bir yayın kuruluşu olan habervaktim.

Bu sözde muhafazakar kuruluş, “geleneksel ele geçirme saatleri “ olan gecenin bir saatinde, bir video yayınlıyor ve kısa sürede yayından kaldırıyor. Yayından kaldırılma sebebi hukuki değil, zira video kaldırıldığında henüz hukuki yasaklama gelmemiş. Bazı haber kaynakları olayı duyan Erdoğan’ın kurmaylarına “çektirin şunu” dediği söyleniyor. O sırada meclisteki gelişmeleri takip eden ilgili yayın kuruluşunun temsilcisine, başbakanın tepkisi iletiliyor ve bunun üzerine yayın kaldırılıyor.

Gelgelelim neticede maksat hâsıl olmuş, video elden ele dolaşmaya başlamış bile.

Künyeleri farklı olsa da birbirinden pek farkı olmayan diğer bir yayın kuruluşuna, paşalara hakaretten yüklüce bir tazminatın yüklenmiş olması ve ardından bu videonun ortaya çıkması da diğer dikkati çeken bir rastlantı.. Bakmak var görmek var, parti ile paşaların ne alakası var diye bana sormayın. Ben sadece rastlantısal bir olayı hatırlattım.

Neyse baktılar ki tepkiler büyüyor;

“6 Mayıs gecesi metacafe.com’da yayınlandı. 7 Mayıs’ın ilk saatlerinde ise pek çok haber sitesinin yanı sıra habervaktim’de de yayınlandı” dediler. Sanki işleri yok metacafe’de eklenen videoları takip ediyorlar da hemen yakalamışlar videoyu? Hadi onu geçtim, ilgili sitenin haberi nasıl verdiği beni daha çok ilgilendiriyor. İlgili haberde ki metni yorumsuz aktarıyorum:

“habervaktim’in ele geçirdiği video kaydında, CHP lideri Deniz Baykal’ın inanılmaz kaçamağına şahit olacaksınız”

Nereden ele geçirdin, karaborsadan mı?

Eline video geçmiş, sahte mi değil mi? Montaj mı değil mi diye araştımış mı? Muhtemel cevap; hayır! Hemen yayınlamış mı? Yayınlamış! Birde kendilerini savunuyorlar. Diyorlar ki

“Bu çapkınlık görüntüleri muhafazakâr bir parti liderine ait olsaydı ne yaparlardı?”

Başkaları yayınlardı da siz yayınlar mıydınız? Hiç zannetmiyorum.

Yukarıda ki haber metni nasıl başlıyordu?

“habervaktim’in ele geçirdiği….”

Pek tanıdık bir ifade, nereden ele geçiyor bunlar…

2010-04-03 – 00:36:43’te “Habervaktim’in ele geçirdiği ses kaydında Ergenekon’un tutuklu sanıklarından Tuncay Özkan ve Cumhuriyet Savcısı Aykut Cengiz Engin arasında geçen şok diyalog bulunuyor.” diyor ve “işte dailymotion’da yer alan şok ses kaydı” diyerek videoyu yayınlıyor.

2009-10-16 – 00:53:40 “Habervaktim’in ele geçirdiği bir belge de, masonik kuruluş rotaryenlerin, bürokratik kadrolardaki destekçilerinin çalışmalarını gözler önünde seriyor.”

2009-06-10 – 00:43:20’de “Habervaktim’in ele geçirdiği video görüntülerine göre emekli İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Zeki Bingöl, dönemin bakanı Saadettin Tantan’ın adamlarından Soysal Algan ile görüşüyor.”

Geçen gece yaşanan son olay gibi yine habervaktim ele geçirmiş ve yine saatler gece 12 ile 1 arası. Bunlar da hep siz uyurken ele geçiyor canım. Hadi bu işleri organize eden servisin e-posta listesinde bu tip ürünlerin iyi birer müşterisisiniz de ondan bu şeyleri size gönderiyorlar diyeceğim ama hep “ele geçirmekten” bahsedince farklı oluyor.

Cazır cuzur, çarpık çurpuk bir video. Bir tarafta 5-6 tane farklı Ladin videosu izlemiş olan ben, diyemiyorum ki bu kişi odur veya budur. Herkes işine geldiği gibi yorum yapacak. Hukukta elbet gereğini yapacaktır. Velakin konu ile ilgili hırsızın hiç mi suçu yok demeyesiniz.  Ortada net bir hırsız yok. Aksi bile olsa, değişmeyen gerçek şu ki. Biri bizi gözetliyor.

Şimdi sormadan da duramayacağım. Gizli dinlemeler ve çekimler yasadışı değil mi? Daha önce gerek burada örnek verdğim, gerek basından takip ettiğimiz gizli dinlemelerin hangi faili bulundu da biz duymadık. Şaşmamız gereken asıl konu bu değil mi?

Önceki İçerik

Newton-Raphson Yöntemi

Sonraki İçerik

SPSS 15.0 Kullanma Kılavuzu

Yorum Yok

Görüşünü bildir

İbrahim AY

İbrahim AY

Daha fazla bilgi için Hakkında