Canlı Yayın (Dumurlar)

19 Aralık 2010 0 Yazar: Alıntı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy verilmemiş. İlk oy veren olur musun?)
Loading...

Kısım 2

Mehmet Ali Erbil’in atv’deki Ya Şundadır Ya Bunda programında Tikli Hilmi’nin donunu indirmesi ve garibanın malının mülkünün canlı yayında beyan edilmesi.

Hugo adlı interaktif televizyon oyununda çok kötü oynayıp kaybeden çocuk, “Ben böyle yarışmanın a..na koyayım” der. Sunucu Tolga Garipoğlu “Ama nasıl konuşuyorsun sen böyle bakayım? 60 milyon seni izliyor şu anda” diye bozuk çalar. Çocuğun yanıtı şok etkisi yaratır: “60 milyonun da a..na koyayım!..”

Hande Ataizi’nin canlı yayında Sevda Demirel tarafından “Ne diyorsun seeen?” diye tokatlanması.

Medyum Memiş’in, Medyum Keto’yu canlı yayında tokatlaması.

Elmax kanalında konuk Sumru Yavrucuk’un köpeğinin, sunucu Billur Kalkavan’ı taciz etmesi.

Mustafa Denizli’nin atv’de spor programı sunduğu dönemde Erman Toroğlu’nu “Tartışmasız, Türkiye’nin en büyük düdüğü!..” diye anons etmesi.

Show TV’deki Acun Firarda programında Acun Ilıcalı bir Avrupa kentindeki barda önüne gelen kıza sarkıntılık eden genci kameralara göstererek,
“Görüyorsunuz sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler’e özgü bir durum değil. Avrupa’da da pek çok maganda var” der. Delikanlı mikrofonun
üzerindeki Show TV logosunu fark edip, Acun’un yanına yaklaşır ve “Abi ben de Türk’üm” der.

Güner Ümit’in Turnike yarışması sırasında Aleviler hakkında yaptığı “Mum söndü” benzetmesiyle kendi kariyerini noktalaması.

Number One TV’de program yapan ünlü hanım DJ’e bir izleyici telefonu gelir. Zıpır izleyici “Sen vibratör kullanıyor musun?” diye sorar. Hanım DJ
altta kalmaz: “Hayır canım, ben vidanjör kullanıyorum.”

Arena programında Uğur Dündar, dükkanını pislik götüren fırıncıya sorar:”Bu böcekler nereden geliyor?” Fırın sahibi en az ekmekler kadar pişkindir:
“Bu böcek nereden geliyor biliyor musunuz Uğur Bey? Siz eğitimli insanlarsınız; bu böcek ülkemize ilk kez Afrika’dan, muzun üstünde geldi.”

Haber bülteninde bir tecavüzcü polis arabasına bindirilmektedir. Kameralara dönüp, şöyle der: “Seviyordum, söyleyemedim…”

Sadettin Teksoy’un, Kuzey Kutbu’nda bulunan fokların soylarının tükenme tehdidi altında olduğundan bahsetmesinin hemen ardından, avcılarla birlikte fok avına çıkması. Teksoy’un kutupta uzun süre kıbleyi arayarak, namaza durması.

Telegol de canlı yayında, Ali Sami Alkis’in yönetim beni sahaya sürse teknik direktörün sesi çıkmıycak” demesi üzerine Turgay Seren’in “yok ebenin a.ı !” seklinde karsilik vermesi…

TRT’nin Pazar programında playback yapan bir grubun müziğin kesilmesiyle “lönk” diye sahnede kalması, araya giren sunucu Korhan Abay’ın “ehe size kamera şakası yaptık!..” şeklinde olayı toparlamaya çalışması, ancak ikinci kez çalmaya başlayan şarkının yine sarması üzerine sinirli bir şekilde “teknik bir aksaklık var sayın seyirciler!” diyerek teknik ekibe sert şekilde çıkışması…

Medyum Memiş ve Medyum Keto’nun malum kavgalarından sonra bir magazin programında kovboy kılığında düello yapmaları, Keto’nun silahı için “benimki sıkmıyor yahu” demesi ve program sunucusunun ikisini yanlarına alıp “böyle dostça bir düelloyla sizi barıştırdık” diye durumu sonuçlandırması..

Maraton programında Erman Toroğlu’nun telefonunun çalması üzerine sırıtarak ceketinin cebinden çıkarıp bakmaya yeltenmesi, bunun üzerine de Şansal Büyüka’nın “Hocam ver sen onu bakayım bana!” diyerek telefonu “ekran dışına” fırlatması…

Çarkıfelek’te Baha şarkı söylerken stüdyoya at getirtilmesi, Mehmet Ali Erbil’in, olaya sinirlenip programı terk eden Baha’nın arkasından epey sağlam bir şekilde saydırması!..

Kuşum Aydın’ın canlı yayında takma dişinin bir anda ağzında fırlaması, düşen dişi bulamayınca programa, ağzını elindeki kartla çaresizce kapatmaya çalışarak devam etmesi…

Yasemin Bozkurt’un “Şimdilerde o güzel sesli kızın bir de kaseti çıktı ben de bir şarkısıyla şaka yapacağım. Şarkısının bir yerinde ayağını yerden kesCEM senin diyordu ya, ben de ay Gülbenciğim bu Cem kim diye merak ediyordum, meğer Gülbenciğim Türkçemizi hafif katlederek keseceğim demek istiyormuş, ahahahaay!..” diye espri yapmaya çalışması, stüdyodaki bulunan kimsenin olaya gülmemesi…

Serdar Ortaç’ın masasında oturan kızlardan birinin kameraları görüp kaçması sonrasında, “masadaki bayan sizinle beraber görüntülenmek istemedi” diyen gazetecilere (kıza yönelik) “ulan şereftir sana!” demesi…

Reha Muhtarla Show Haberde, İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna’nın canlı yayında telefonda tartışmaları, Derya Tuna’nın telefonu kapatmasının ardından İbrahim Tatlıses’in “Reha Muhtar! Bunların hepsi senin yüzünden oldu! Seninle görüşeceğim!” demesi. Reha Muhtar’ın heyecanlı bir şekilde “Ben ne yaptım efendim?!” diyerek kıvırması…

“Renkli Dünyalar” adlı programda Savaş Kalafat’ın Süreyya isimli kızın, Caner hakkında öne sürdüğü iddialara cevap veren Caner’in “Yapım Şirketinden Sorumlusunu(!)” susturamaması ve kelime boşlukları arasına “Caner’i telefona alabilir miyiz?” ısrarını sokuşturması. En sonunda sorumlu şahsın, “Caner şu an baygın durumda” diyerek, olayı genişletmesi. Savaş Kalafat’ın “reklam girelim de Caner kendine gelince konuşuruz” mantığı ile reklamlara girmesi, reklamlar bittiğinde herhangi bir açıklamaya gerek duyulmadan Savaş Kalafat’ın yanındaki kızla birlikte “iyi geceler” seremonisi..

16 Ocak 2000 tarihli Objektif programında (Kanal 6) Kadir Çelik’in Eminönü Vakfı Başkanı Ahmet Çetinsaya ile atışması sırasında; ”Size bir şey geçecek ama ev mi geçecek bilmiyorum!” demesi üzerine Çetinsaya’nın Kadir Çelik’in üstüne yürümesi ve Kadir Çelik’in ”Hukukun kılıcı geçecek!” diyerek kıvırması..
Yukarıda sözü geçen son maddedeki olayın tam deşifresi…:
Kadir Çelik: Evimde kaçak kat olduğunu kanıtlarsan, onu sana veririm. Hatta Taksim’de intihar ederim…
Ahmet Çetinsaya: Kaçak kat var, işte belgeleri. Senin o ev bana geçecek diye hoşuma gidiyor ha bire ona bakıyorum…
Kadir Çelik: Size bir şey geçecek ama ev mi geçecek bilmiyorum…
Ahmet Çetinsaya: Ne demek o?
Kadir Çelik: Hayır bilmiyorum ama…
Ahmet Çetinsaya: Hayır ne geçeceğini söyle, öyle üstü kapalı küfür etme, küfür müfür yok!..
Kadir Çelik: O senin, sizin üslubunuz… Küfür, çirkef!..
Ahmet Çetinsaya: Bana ne geçecek bana? Bana ne geçiyor kardeşim? Canlı yayında söylesene!..
Kadir Çelik: Laf kalabalığını bırak, sana ne geçecek biliyor musun? Hukukun kılıcı geçecek!..
Ahmet Çetinsaya: Aferin be, düzelttin…
Kadir Çelik: Adaletin kılıcı geçecek sana!.. İstersen başka şeyler de geçer…
Ahmet Çetinsaya: O sana geçer!..
Kadir Çelik: O kadar çirkinsin ki!

Cnn türk’te Çiğdem Anat’ın “ajans 13″te yayına girdiklerini fark etmeyerek, yönetmenin “sen mi gircen yoksa Ankara mı?” demesine Anat’ın
“s..t et Ankara’yı şimdi” demesi ve bunun yayın anının ilk girişinde ekranda çınlaması…

Şu hadise de tarihe geçmiştir; Engin İpekoğlu nun fenerbahçe kalesini koruduğu yıllarda olaylı bir maç bitiminde elinde mikrofonla sahaya dalan Bülend Karpat Engin’e mikrofonu uzatır “eeeeaaa nooldu Engin?” diye sorar.

Engin de maçın yorgunluğu ve hararetli tartışmanın siniriyle canlı yayındı kamerayı unutur ve “hakem bana ananı si..rim dedi” der. Bülend Karpat da ezelden ebede rezil bir televizyoncu olduğundan durumun vahametini anlamaz ve sorularına devam eder.

Tgrt’de kadının sesi programında tel.le yayına katılan dişi konuğun stüdyodaki kadına “sen kendini bilmem kime si..rmek için…” falan diye bıdı bııdı yapması üzerine sunucunun çok kötü bozulması , en cırtlak sesiyle “aa izin veremem böyle laflara” mealli yırtınması , akabinde hattaki kadının direkt hattan alınması vs.. valla şoke olmuştum , gebermiştim gülmekten..

İlginç bir şekilde faciaya dönüşmeyen bir televizyon efsanesi de Mehmet Ali Erbil’in başına gelmiştir. Canlı yayın bağlantısıyla programa katılan bir seyirci artık konuşmayı iyice uzatır, yardım edin memedali bey diye diye adamı canından bezdirir, telefondaki kişi devamlı surette oğlunun bir sorunundan yakınmakta, ailesinde sorunlu, işsiz, hasta kim varsa sayıp dökmektedir. mehmet ali erbil kısa bir süre için ortalıktan kaybolur, kulise geçmiştir. canlı yayında, hem televizyondan tüm Türkiye, hem de hoparlörlerden tüm seyirciler mehmet ali erbil’in sesine benzeyen bir ses ile şu tarz bir monologa şahit olurlar, “oğlu öyleymiş kızı böylemiş, oğlunun a….a koyaım ben senin…”.
mehmet ali erbil derhal geri gelir, programa sabotaj amaçlı olarak telsizle girildiğini söyler, hiçbir şey olmamış gibi programa devam edilir, senelerce.

Kral tv vj lerinden biri: Sırada bomba gibi bir parça var, sizin için geliyor hehehe
İzleyici: bomba kıçında patlasın.
Kral tv vj lerinden biri: honk
O günden sonra bir daha canlı yayına bağlantı almadılar…

Emrahın küçüklük döneminde ki unutulmaz replik
—Amca ne bakıyorsun hiç mi orspu çocuğu görmedin
Yâda emrahın anasıyla icraata girmiş birini ispiyonlayan dallama repliği
-Emrah koşşşşşşşşşşş ananı si…….. !!!!!!!!!!!!!

Kaynak: birhayatdoguyor.tr.gg

İçindekiler

Sayfalar: 1 2 3 4 5 Tümü